پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
1362
-
الف
+

ششم بهمن پایان کار سوگواره عبرات در دوره دوم

دومین سوگواره فرهنگی و هنری عبرات ششم بهمن ماه با معرفی افراد برگزیده در تالار وحدت به کار خود پایان می‌دهد.

 دومین سوگواره فرهنگی و هنری عبرات ششم بهمن ماه با معرفی افراد برگزیده در تالار وحدت به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش آی‌فیلم، هر جشنواره موضوعی یا رویداد فرهنگی و هنری، معمولا تمرکز وتوجه خود را بر یک مسئله خاص مبذول می کند تا بتواند نتایج مورد نظر، مفید و کاملی را درباره آن موضوع مشخص بدست آورد. راهپیمایی اربعین که محور موضوعی سوگواره عبرات است، خود خصوصیاتی برای تبدیل شدن به یک رسانه را دارد و می تواند هم در رادیویی و تولیدات صوتی وهم در تلویزیون و تولیدات تصویری نمود پیدا کند.

مریم جلالی داور این جشنواره درباره معیارهای داوری آثار در سوگواره عبرات می‌گوید: در این سوگواره، ایده‌های تبدیل موضوع راهپیمایی اربعین و مناسک آن به پدیده ای رسانه ای که می‌تواند دیداری یا شنیداری باشد، بررسی می‌شود. همچنین تبدیل این ایده به محتوایی رسانه ای و بازبینی انعکاس واقعه مهمی چون گردهمایی اربعین در مراحل داوری مورد توجه است.

مدیر پردیس سینما گالری ملت ادامه داد: یکی دیگراز نکات مهم در داوری آثار، انعکاس اطلاعات این اتفاق، سطح انتقال احساسات و بیان آنها در قالب های اعلام شده توسط دبیرخانه سوگواره است. در واقع اینکه چه کسانی از برگزاری این واقعه چه احساسی داشتند و میزان تاثیر آثارساخته شده در چه حد بوده، برای داوران اهمیت ویژه ای دارد.

جلالی با اشاره به روایت های ممکن و مختلف از یک رویداد واحد در فضای هنر توضیح داد: مسلما به تعداد شرکت کنندگان در سوگواره عبرات، روایت های مختلفی از راهپیمایی اربعین و حضور میلیون ها زائر در این مراسم بزرگ وجود دارد و این روایت های دیداری و شنیداری قابلیت این را دارند که تبدیل به صوت در قالب یک برنامه رادیویی شوند و آثار براساس همین نوع انتخابی برای بیان روایت، بررسی می شوند.

وی همچنین تصریح کرد: جشنواره ها و سوگواره های مختلف بر اساس هدف گذاری خود، روش مند می شوند و اگر هدف ما تعیین بهترین و حرفه ای ترین ها در هربخش از سوگواره عبرات است، باید بهترین انعکاس ها و بازخوردها از این رویداد عظیم و تاثیرگذار را انتخاب کنیم. همچنین شرکت کنندگان برای ثبت تجربه احساسی و معنوی خود از شرکت در راهپیمایی اربعین، ظرافت های هنری را درنظر بگیرند. به ویژه در بخش رادیویی به واسطه خیال انگیز بودن این رسانه، می توان به لحظه هایی اشاره کرد که از نگاه ها مغفول مانده است.

دومین سوگواره فرهنگی و هنری عبرات ششم بهمن ماه با معرفی افراد برگزیده در 10 بخش و اهدای جوایز آنها در تالار وحدت به کار خود پایان می‌دهد.

ه خ / س م

نظر شما
ارسال نظر